Tunceli’nin Çemişgezek İlçe Kaymakamlığı, Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin çalışmalarıyla ihtiyacı olan köyler için alınan değişik ebatlardaki korige ve PVC boruların dağıtımını yaptı.

İlçeye bağlı köylerde tahribat görmüş, içme suyu, kanalizasyon ve sulama suyu şebekelerinin onarımı için ihtiyaca göre boru dağıtımı yapan Çemişgezek Kaymakamlığı, iş makinesi desteği ile birlikte çalışmalarını başlattı.
Bu kapsamda 9 bin 100 metre PVC temiz su, bin 380 metre atık su borusunun dağıtımı sağlandı.İlçeye bağlı Anıl, Alakuş, Paşacık, Tekeli, Toratlı, Aşağıbudak, Arpaderen, Kıraçlar, Aşağıdemirbük, Cebe, Gülbahçe, Payamdüzü, Örenceler, Sakyol, Ulukale, Yukarıbudak, Sarıblta, Güneybaşı ve Yünbüken köylerininin su şebekelerinin tahribat gören kısımlarının yenilenmesi için ihtiyaçları ölçüsünde dağıtımı yapıldı.

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, “İlçeye bağlı tüm köylerimizde vatandaşların daha medeni, rahat ve sağlıklı yaşamaları için çalışmalarımız devam etmektedir. Köy ziyaretlerimizdeki tespitlerimiz, muhtarlarımızın talepleriyle birlikte köylerimizin hiçbir sorununu çözümsüz bırakmıyoruz. Bu konuda bütün enerjimiz ve var olan imkânlarımızla seferberiz” dedi.